Obrázky a video: Principál nie je zločinec spod šapita, ktorý mučí zvieratá

Autor: Vladimír Kampf | 26.10.2014 o 22:07 | (upravené 26.10.2014 o 22:18) Karma článku: 2,76 | Prečítané:  275x

Predchodcami dnešných cirkusov boli potulní jarmoční komedianti. Začali to najmä povrazolezci a žongléri. Neskôr sa k nim pridali aj učitelia jazdeckých škôl a krasojazdci. Potom pribudli aj ďalšie zvieratá. Ešte donedávna chodili medzi turistami v niektorých krajinách medvediari – populárni predvádzači medveďov. Posledných v Bulharsku zlikvidovala Európska únia a jej zákony.

 

Na konci tohtoročnej sezóny sa v Martine a v Trnave zastavil taliansky cirkus Medrano.

 

Principál Brian Casartelli je skvelý krotiteľ. Svoje zvieratá miluje. Tlak na zákaz používania niektorých druhov zvierat v cirkusoch na celom svete sa stupňuje. Niektoré krajiny či mestá už vydali nariadenia, zakazujúce vstup takýmto cirkusom na ich územie. Hystéria pokračuje. Svet však nie je o dobrých a citlivých psíčkaroch a zločincoch spod šapitá, ktorí len mučia zvieratá a nerešpektujú ich.

 

article_photo (Vladimír Kampf)

 

Zvieratá v dnešných európskych cirkusoch nie sú až také úbožiatka, ako sa ostatným snažia hystericky vsugerovať pochybní ochrancovia.

 

V prípade ostrieľaných cirkusových drezérov sú reči o neuveriteľnom týraní zvierat pri nácviku programu nezmyslom. „Keby to bola pravda, tak ich nemôžeme predvádzať. To sa nedá. Určite by to bolo na nich vidno. Skôr o ne máme obavy,“ vysvetľuje Cassarteli.

 

So zvieratami nemajú v Medrane problém. Rodina má v Taliansku dva safariparky. Dokopy dvetisícpäťsto zvierat z celého sveta.

 

Špecialitou rodiny je drezúra slonov. Slávnym casartelliovským číslom bolo predstavenie, v ktorom sa veľký tiger vozil na chrbte slona len tak bez klietky v manéži.

 

article_photo (Vladimír Kampf)

 

Prvý moderný cirkus postavil krotiteľ koní Angličan Philip Astley v Londýne. Dal zriadiť kruhovú manéž s priemerom trinásť metrov. Tento rozmer je dodnes najčastejšie používaným. Astley predvádzal v seržantskej uniforme akrobatickú jazdu.

 

article_photo (Vladimír Kampf)

 

 

article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Umenie alebo propaganda? Pozrite si diela, aké vznikali za slovenského štátu

Slovenská národná galéria sa pustila do náročného projektu.

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Putin prichádza navštíviť Merkelovú a baby Trump (karikatúry týždňa)

Výber SME z prác karikaturistov z celého sveta na tento týždeň.


Už ste čítali?