Obrázky a video: Principál nie je zločinec spod šapita, ktorý mučí zvieratá

Autor: Vladimír Kampf | 26.10.2014 o 22:07 | (upravené 26.10.2014 o 22:18) Karma článku: 2,76 | Prečítané:  302x

Predchodcami dnešných cirkusov boli potulní jarmoční komedianti. Začali to najmä povrazolezci a žongléri. Neskôr sa k nim pridali aj učitelia jazdeckých škôl a krasojazdci. Potom pribudli aj ďalšie zvieratá. Ešte donedávna chodili medzi turistami v niektorých krajinách medvediari – populárni predvádzači medveďov. Posledných v Bulharsku zlikvidovala Európska únia a jej zákony.

 

Na konci tohtoročnej sezóny sa v Martine a v Trnave zastavil taliansky cirkus Medrano.

 

Principál Brian Casartelli je skvelý krotiteľ. Svoje zvieratá miluje. Tlak na zákaz používania niektorých druhov zvierat v cirkusoch na celom svete sa stupňuje. Niektoré krajiny či mestá už vydali nariadenia, zakazujúce vstup takýmto cirkusom na ich územie. Hystéria pokračuje. Svet však nie je o dobrých a citlivých psíčkaroch a zločincoch spod šapitá, ktorí len mučia zvieratá a nerešpektujú ich.

 

article_photo (Vladimír Kampf)

 

Zvieratá v dnešných európskych cirkusoch nie sú až také úbožiatka, ako sa ostatným snažia hystericky vsugerovať pochybní ochrancovia.

 

V prípade ostrieľaných cirkusových drezérov sú reči o neuveriteľnom týraní zvierat pri nácviku programu nezmyslom. „Keby to bola pravda, tak ich nemôžeme predvádzať. To sa nedá. Určite by to bolo na nich vidno. Skôr o ne máme obavy,“ vysvetľuje Cassarteli.

 

So zvieratami nemajú v Medrane problém. Rodina má v Taliansku dva safariparky. Dokopy dvetisícpäťsto zvierat z celého sveta.

 

Špecialitou rodiny je drezúra slonov. Slávnym casartelliovským číslom bolo predstavenie, v ktorom sa veľký tiger vozil na chrbte slona len tak bez klietky v manéži.

 

article_photo (Vladimír Kampf)

 

Prvý moderný cirkus postavil krotiteľ koní Angličan Philip Astley v Londýne. Dal zriadiť kruhovú manéž s priemerom trinásť metrov. Tento rozmer je dodnes najčastejšie používaným. Astley predvádzal v seržantskej uniforme akrobatickú jazdu.

 

article_photo (Vladimír Kampf)

 

 

article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)article_photo (Vladimír Kampf)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?