Počítadlo sa pomýlilo, skoro ma to udusilo, urobil som bác!

Autor: Vladimír Kampf | 6.12.2014 o 0:00 | (upravené 6.12.2014 o 9:57) Karma článku: 4,26 | Prečítané:  254x

Väčšiu hovadinu som už dlho nepočul. Moje prvé mobilné telefóne číslo som už dávno dal mojej dcére. Bolo mi to také príjemné, že ešte stále funguje. Spomienka. Chodil som vtedy s telefónom, ktorému sa dala vytiahnuť anténka. Vraj z toho menej mäkol mozog... Možno som tomu aj veril.

Júlia mi ukazovala smsky o stave kreditu. 1.12. jej náhle zmizlo skoro 5 eur. Dostala sa na nulu. 2.12. zrazu pribudla polovica toho, čo zmizlo a 3.12. sa opäť náhle všetko stratilo a zostala nula.

Vytočil som deväťstopäťku, že sa spýtam prečo? Z nulového kreditu sa už k mobilnému dobrodincovi dovolať nedalo. Tak som to skúsil z iného čísla. Pokorne som sa prestláčal až k živému človeku. Vysvetlil som mu, čo sa nám to deje a čakal som nejaké rozumné vysvetlenie... Tak trocha som aj rátal s tým, že to moje decko niečo nechtiac porobilo a všetko bude v poriadku. Som hrozný foter. J

Mladík na druhom konci bezdrôtového spojenia, na začiatku dvadsiateho prvého storočia, ma poprosil, aby som chvíľu počkal, že sa o tomto nezvyčajnom úkaze porozpráva so šéfom. Čakal som. Melódia, ktorá mi znela do ucha bola po chvíli hrozne otravná. Bože! Čo som komu urobil?

Keď ma ten mladík opäť oslovil, bol som rád. Teda, ja vlastne ani neviem, či to bol mladík. Mal mladý hlas a ním mi vysvetlil: „Šéf sa na to pozrel a povedal, že to spôsobil internet a prenos dát...“ Že 24.11. skončil predplatený internet a potom to počítadlo začalo rátať. Hmmm. Ale prečo zmizol celý kredit, na druhý deň sa skoro polovičný objavil a o deň neskôr zasa bez problémov zmizol? Čudné. „No...“ zamyslel sa mladý hlas. „To sa počítadlo pomýlilo a preto chybu napravilo,“ povedal to úplne vážne. A potom?  Počítadlo zasa zistilo, že... A sakra! Odvolávam čo som odvolal a sľubujem čo som sľúbil... Zasa korigovalo svoj omyl? To počítadlo!

Tento príbeh sa mi snažil nahovoriť hlas v telefóne teraz, v digitálnej dobe. Nešlo ma rozpučiť, ale začal som sa rehotať, ako trafený. Skoro som sa udusil. Júlia si ťukala na čelo. Niekomu zmäkol mozog! Ale ja som to vážne nebol. Žeby vtedy niekto nepoužíval vyťahovaciu anténku?

Mimochodom, svojho času som mal služobný mobil od toho istého operátora. Často som s ním bol v zahraničí, ale nefungovala mi možnosť telefonovania v roamingu. Nevedel som prečo. Šiel som teda do predajne a spýtal sa. Mladík za počítačom niečo poklikal a povedal, že už je všetko v poriadku. Super. Ibaže by nebolo. Ďalšia cesta do zahraničia a opäť ten istý problém. Zasa som zašiel do predajne. Pár klikov. Všetko v poriadku? Čerta starého! Takto sme sa zahrali ešte dvanásť krát! Nekecám. Potom som si pre istotu na cestu kúpil predplatenú kartu konkurencie. To vrátilo mojim zlosťou zavzdušneným pľúcam kyslík. Vykašlal som sa na nich. Bác!

Bolo by nám za tým číslom smutno. Tak sme si ho dali preniesť. Tomu operátorovi s nacenganými počítadlami za neho zaplatíme tých 8 eur. Nech majú. Hádam sa pri počítaní zasa nejaké ich zariadenie neprepočíta. Či? Vytiahnite si anténky!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?